Dünya çapında Rummy türlerinin tanıtımı

Ünlü Türk Masa Oyunlarının ve Okey Türlerinin Tanıtımı

turkishboardgames

Masa oyunları binlerce yıldır var olan ve bugün hala popüler olan oyunlardır, ayrıca masa oyunları ailelerin bir araya geldiği toplantılarda da meşhurdur, sadece zorlu bir oyun değil aynı zamanda çok eğlenceli bir oyundur. Masa oyunlarının birçok farklı türü vardır ve birçok farklı şekilde oynanabilirler, Türkiye’deki masa oyunları dört türe ayrılabilir: geleneksel masa oyunları, kumar masa oyunları, çocuk masa oyunları ve modern masa oyunları. Birbirleri arasındaki kültürel farklılıkları paylaşmak için iyi bir jest olabilir. Masa oyunları genellikle oyuncuları ve oyun alanını temsil eden zarlar, kartlar veya diğer parçaları içerir. Masa oyunları genel türlerine, dahil olan oyuncu sayısına veya oyun mekanizmalarına göre kategorize edilebilir. En yaygın masa oyunu türleri kart oyunları, zar oyunları ve strateji oyunlarıdır.

13 Okey Oyunu Nedir?

13 rummy games poker card

13 Okey oyunları, oyuncuların kazanmak için setler veya diziler oluşturması gereken beceri oyunlarıdır. 13 kartlı rami oyununda, her oyuncuya 13 kart dağıtılır ve bunlardan en az bir temiz dizi ve bir saf olmayan dizi oluşturulması gerekir. Temiz bir dizi oluşturmadan, oyuncu 13 Okey oyunlarını kazanamaz. 13 Kart Okey Oyunu Hindistan’da oynanan en popüler kart oyunu türüdür. 13 kartlı Okey oyunu Wild dahil olmak üzere standart destelerde oynanır. Farklı rami varyasyonlarına göre bir veya iki deste kart kullanılır. 13 Okey oyunu neden bu kadar popüler? 13 kartlı Okey oyunu, kullanım kolaylığı, kullanılabilirliği ve eğlencesi nedeniyle Hindistan’da popülerdir. İşte çevrimiçi 13 kartlı Okey oyunlarının faydalarından bazıları: Oynaması kolay: 13 Kart Okey oyunlarını her yerde oynamak kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey bir akıllı telefon ve 13 kartlı rami oynamak için bir Gamezy uygulamasıdır. Ayrıca bir alıştırma oyunu ile başlayabilir ve 13 kartlı bir rami oyunu oynayabilirsiniz. Eğlence Değeri: 13 Okey oyunları çok eğlencelidir. Diziler oluşturmada ve doğru stratejileri kullanmada kesintisiz aksiyon ile oyun kesintisiz eğlence sağlar. Her bölüm oluşturduğunuzda, kazanma olasılığınız daha yüksektir, bu nedenle ödül kazanma olasılığınız daha yüksektir. 13 Okey oyun kuralları bu oyunu eğlenceli hale getirir.

13 kart Okey kuralının iki ana dizisi vardır. 

Saf Dizi: 13 kartlı Okey oyun kuralları, kazanmak için en az bir saf dizi oluşturmanızı şart koşar. Saf dizi, aynı takımda en az üç karttan oluşan bir dizidir. Örneğin, A K Q kupaları. Saf Olmayan Dizi: 13 kartlık bir Okey kuralı da en az bir saf olmayan sekans gerektirir. Bu saf diziyle aynıdır, ancak bir joker içermelidir. Saf olmayan diziler üçlü setler de olabilir. Örnek olarak: Karo 5 5 5. Oyuncu 13 Okey oyununun kurallarına göre tüm setleri tamamladığında, geçerli bir deklarasyon vardır. Kartın yüzü aşağı bakacak şekilde bırakılması gerekir ve oyuncu kazanan olarak ilan edilir. 13 kartlı Okey oyununu kaybeden oyuncu, sette veya koşuda olmayan kartlarından kalan puanları hesaplar. 13 Okey oyununu nasıl kazanırsınız? 13 Okey oyunlarını kazanmak için oyuncular kartlarını deklare etmelidir. Deklare etmek için oyuncunun 14 kartı olmalıdır ve bunlardan biri atılmalıdır. Kartlar atıldıktan sonra, oyuncu son 13 kartı 13 Okey oyununun kurallarına göre birleştirmelidir.     

Bilardo Okey

Okey oyunları yüzyıllardır bir eğlence ve dinlenme aracı olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Oyunların dijital platformlarda kolayca bulunabilmesi, oyunların dinamiklerini ve kapsamını değiştirdi. İnsanlar için mevcut olan oyunların çeşitli varyasyonları vardır ve Point Lamy en popüler olanıdır. Bununla birlikte, son zamanlarda, havuz ramileri de birçok kişi için popüler bir varyasyon haline geldi. Bu nedenle, bu oyun varyasyonuna başlamanız için burada eksiksiz bir Pool Rummy rehberi sunduk. Havuz Okey Oyunu Nedir? Pool Rummy, popüler Rummy oyununun bir varyasyonudur ve aslında oyunun en uzun varyasyonudur. Oyun, tüm katılımcılardan kazanan ortaya çıkana kadar birkaç turda oynanacaktır. Oyunun başında seçilen puan limitine (tipik olarak 101 veya 201 puan) ulaşıldığında oyuncular her zaman elenir. Oyunun temel amacı 13 karttan oluşan ellerle deklare etmektir. Tekrar kontrol edin: Pratik yapmak için Pool Rummy vs Point Rummy kuralları Okey nasıl oynanır? Havuz Okey Türleri Oyun turundan elenmeden önce alınabilecek maksimum puana göre tanımlanan bir dizi farklı bilardo okey oyunu türü vardır. Bilardo okey oyununun en yaygın bilinen türleri 101 bilardo okey ve 201 bilardo okeydir. Bu arada, her iki oyun da aynı oyun amacına sahiptir, yani kartları seçip atarak geçerli bir 13 kartlı el ile ilan etmek, bunlar arasında birkaç fark vardır. 4 farklı havuz okey oyunu türü vardır: 101 Pool Rummy Oyunu, 201 Pool Rummy Oyunu, 51 Pool Rummy Oyunu, 61 Pool Rummy Oyunu ve 101 Pool Rummy. Havuz okeyinin bu çeşidinde turdan elenmeden önce ulaşılabilecek maksimum puan sınırı 101’dir, bu yüzden 101-havuz okey adı verilmiştir. Bunun dışında, oyunun bu varyantındaki düşme puanları şu şekildedir – ilk düşme için 20 puan, yani tek bir tur bile oynamadan oyunu terk ettiğinizde, orta düşme için 40 puan, yani bir şans oynadıktan sonra herhangi bir zamanda masayı terk ettiğinizde ve yanlış bir deklarasyon için 80 puan, yani oyun hedefini karşılamadan oyunu ilan ettiğinizde.